Degradace úrodnosti půdy je globálním problémem, přičemž 70 % zemského území je neúrodných kvůli půdně-klimatickým, topografickým a ekonomickým podmínkám. Řešení potravinové bezpečnosti vyžaduje řešení degradovaných přírodních půd v zemědělství.

Problémy s obnovou a ochranou životního prostředí zůstávají nerozřešeny kvůli nedostatku dostupných, ekologicky přátelských a nákladově efektivních produktů pro ochranu přírody. Obohacení půdy humickými látkami získanými z minerálů, jako je uhlí, rašelina a sapropel, je prospěšné, ale žádný z nich nedokáže zcela obnovit prospěšné složky půdy.

Co je to koncentrát rašeliny a sapropelu a jaké jsou jeho výhody?

Koncentrát rašeliny a sapropelu, také známý jako KRS, je fungicidní hnojivo vyrobené z přírodní rašeliny, která prošla kavitací. Tento proces vede ke změně huminových kyselin na rozpustné soli a aktivní vodou rozpustné formy dusíku, fosforu, draslíku a mikroelementů.

Přírodní a ekologicky šetrný způsob obnovy úrodnosti půdy v zemědělství je použití koncentrátu rašeliny a sapropelu.

  • snadno absorbováno rostlinami;
  • podporuje metabolickou aktivitu v buňkách rostlin;
  • zdvojnásobuje snížení obsahu nitrátů v produktech;
  • podporuje růst robustního;
  • snižuje obsah nitrátů v produktech více než dvakrát;
  • podporuje vývoj silného kořenového systému;
  • zvyšuje hladiny vitaminů, lepku v pšenici a dalších cenných sloučenin, jako je chlorofyl.

Všechny tyto faktory dohromady vedou k nárůstu výnosu o 20–40 %, zkrácení doby dozrávání o 10–12 dnů a zvýšené odolnosti vůči suchu a mrazu. Vše to pozitivně ovlivňuje strukturu půdy a zajišťuje dlouhodobý a vyvážený zásobování živinami a ochrannými látkami pro plodnou vrstvu.

Aplikace rašelina-sapropel v zemědělství: Zvýšení efektivity hnojiv a úspora

Náš koncentrát rašelina-sapropel s názvem “PRECOGROW“ má pozitivní vliv na metabolismus rostlin a růstové procesy. Díky zvýšené propustnosti kořenového systému úspěšně řeší důležitý problém v zemědělství – vstřebávání minerálních hnojiv. Významně zvyšuje vstřebávání dusíkatých a draselných hnojiv rostlinami, které jsou jim vystaveny. To umožňuje snížení dávky dusíkatých a draselných hnojiv o 30 %. Stejně platí při použití koncentrátu pro fosforečné hnojivo.

Nákup rašelina-sapropel koncentrátu pro zemědělské podniky nevyžaduje dodatečné finanční náklady. Naopak umožňuje úsporu až 30-50 % na nákupech minerálních hnojiv a možnost hnojení velkých ploch.

Kombinace rašeliny a sapropelu ve zlepšovačích půdy zvyšuje prospěšné složky. Tradiční zpracovatelský postup a inovativní technologie zlepšují kvalitu konečného produktu úpravou reologických vlastností vyčerpaných a těžkých půd.

Sledujte naše aktualizace na blogu, abyste zůstali v obraze. Brzy přibude více obsahu a poznatků!